بررسی تقلبات غذایی

امروزه تشخیص یا شناسایی تقلبات مواد غذایی برای جلوگیری از آسیب رساندن به سلامت جامعه پیش از پیش مورد نیاز می باشد. در حال حاضر اگرچه روشهای آزمایشگاهی برای تشخیص تقلبات مختلف وجود دارند اما متاسفانه این روشها امکان تشخیص همه تقلبات را ندارند . بنابراین استفاده از علوم و فناوریهای جدید که بتواند اینگونه تقلبات را شناسایی و تشخیص بدهد ضروری می باشد. با افزایش روز افزون جمعیت تهیه غذایی کافی یکی از مسائل پیچیده و مهم کشورهای مختلف است، که این امر در کشورهای جهان سوم دارای معضلاتی مانند تقلبات در مواد غذایی نیز می باشد. شناسایی تقلبات مواد غذایی برای جلوگیری از آسیب رساندن به سلامت جامعه بیش از قبل مورد نیاز می باشد.

از این رو متخصصان این شرکت با استفاده از دانش نوین و با بهره گیری از دستگاههای مدرن و پیشرفته خود نسبت به راه اندازی روشهای آزمایشگاهی جهت شناسایی تقلبات در محصولات و فرآورده‌های غذایی بر پایه روشهای ژنتیکی مبادرت ورزیده است.  به طوریکه در این راستا  نیز موفق به اخذ مجوز بهرهبرداری به عنوان آزمایشگاه همکار از سازمان غذا و دارو گردیده است. در حال حاضر شرکت قادر به تشخیص تقلبات در مواد غذایی ذیل می باشد :

1. تشخیص نوع گوشت در کلیه فرآورده های گوشتی و غذایی

 تشخیص گوشت حیوانات

روشهای راه اندازی شده این شرکت که مبتنی بر روشهای نوین زیستی می باشد توانایی تشخیص گوشتهای متعارف نظیر گوشت گوسفند، بز، گاو، شتر مرغ، شتر و بوقلمون، آهو و گوشتهای نامتعارف نظیر الاغ، اسب، سگ، موش، فیل، کلاغ، خرگوش را دارا می باشد.

تشخیص گوشت ماهی  

روشهای راه اندازی شده مربوط به بخش آبزیان این شرکت، قادر به شناسایی یا تشخیص نوع گوشت ماهی در میان آبزیان و حتی در محصولات فرآوری شده نظیر تن ماهی می باشد.

 تشخیص گوشت حلال از حرام   

امروزه تشخیص گوشت حلال از حرام نظیر گوشت خوک از جمله نگرانیهای کشورهای مسلمان می باشد و همچنین شرکتهایی که صدور محصولات گوشتی خود را انجام می دهند نیازمند آزمایشگاه هایی می باشند که بتوانند برای محصول خود مجوز حلال بگیرند. این شرکت با راه اندازی روشهای شناسایی یا تشخیص این گونه از گوشتها مشکلات موجود در این حوزه را حل نموده است.

2. تشخیص تقلب زعفران

3. تشخیص نوع شیر در محصولات لبنی نظیر شیر و پنیر

روشهای راه اندازی شده این شرکت که مبتنی بر روشهای نوین زیستی می باشد توانایی تشخیص شیر و لبنیات حیوانات متعارف نظیر گوسفند، بز، گاو، شتر و لبنیات حیوانات نامتعارف نظیر الاغ، اسب را دارا می باشد.

4. تشخیص منشاء و درصد روغنهای خوراکی

روشهای راه اندازی شده این شرکت که مبتنی بر روشهای نوین زیستی می باشد توانایی تشخیص منشاء و درصد روغنهای خوراکی نظیر روغن افتابگردان، ذرت، کنجد، بادام زمینی و …  را دارا می باشد.

2 thoughts on “بررسی تقلبات غذایی

  1. با سلام و احترام.
    تعرفه تست های تشخیص تقلبات گوشتی در حال حاضر چقدر هست؟ ممنون میشم قیمتی از تست ها هم ارایه بدید.
    با تشکر

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *